Najczęstsze pytania

Czy sklep internetowy posiada stacjonarną siedzibę?
Tak. Sklep internetowy jest rozwinięciem stacjonarnej działalności księgarni kameralnej Bookiestra mieszczącej się w Katowicach. Szczegółowe dane kontaktowe znajdują się w dziale kontakt.

Co znajdę w ofercie sklepu internetowego?
W telegraficznym skrócie – przede wszystkim nowe książki z polskich i zagranicznych wydawnictw. Płyty z m.in. muzyką poważną, klasyczną czy jazzem. Materiały papierniczo-piśmiennicze. Pamiątki i gadżety związane z Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach oraz Górnym Śląskiem. Więcej na temat działalności księgarni w dziale o księgarni.

Czy oferta w Internecie oddaje pełną ofertę  sklepu stacjonarnego?
Niestety nie. Część asortymentu jest dostępna tylko stacjonarnie. W razie wątpliwości czy posiadamy dany tytuł, zachęcamy do kontaktu telefonicznego.

Czy sklep internetowy jest przyjazny urządzeniem innym niż laptop czy komputer?
Tak. Sklep internetowy został zaprojektowany w taki sposób aby wyświetlał się poprawnie na każdym dostępnym urządzeniu mobilny. Zachęcamy do sprawdzenia na telefonie lub tablecie, przy różnych rozdzielczościach ekranu urządzenia sklep może wyświetlać się inaczej niż np. w wersji desktopowej.

Aby korzystać ze sklepu muszę założyć konto?
Nie, założenie konta nie jest obowiązkowe. Składać zamówienia można również jako gość.

Czy posiadanie konta w sklepie internetowym jest bezpłatne?
Naturalnie. Posiadanie konta w sklepie internetowym nie wiąże się z żadnymi opłatami. W dowolnym momencie można bezpłatnie usunąć konto po wcześniejszym kontakcie z obsługą sklepu.

Jak mogę założyć konto/zalogować się do sklepu?
W tym celu wystarczy kliknąć na link “moje konto” w górnym menu i podążać za wskazówkami podanymi na kolejnych podstronach.

Jak działa wyszukiwarka produktów?
Wyszukiwarka przeszukuje wszystkie słowa (np. imię, nazwisko, tytuł) występujące w nagłówku lub w opisie produktu. Korzystamy z wyszukiwania po frazach ułatwiających odnajdywanie danego produktu. Aby wyszukać wszystkie produkty z np. muzyki poważnej, w wyszukiwarce należy wpisać muzyka poważna. Ta metoda wyszukiwania jest analogiczna na innych fraz.

Jak mogę złożyć zamówienie przez sklep internetowy?
Zamówienia składa się intuicyjnie poprzez kliknięcie na małą torbę znajdującą się za ceną produktu. Aby przejść do realizacji zamówienia wystarczy kliknąć na dużą torbę umieszczoną w menu głównym, a następnie podążać za wskazówkami podanymi na kolejnych podstronach.

Czy moje zakupy w sklepie internetowym są bezpiecznie?
Oczywiście. Zakupy w sklepie są bezpieczne, a wszystkie informacje wysyłane i odbierane w ramach sklepu internetowego są szyfrowane. Więcej na ten temat w Polityce prywatności.

Jakie są dostępne formy płatności?
Oferujemy możliwość płatności tradycyjnym przelewem bankowym (przedpłata), przy użyciu systemu płatności przelewy24 (przedpłata) lub gotówką przy odbiorze w księgarni stacjonarnej.

Jakie są dostępne formy dostawy?
Sklep internetowy oferuje dwie formy dostawy zamówionych produktów, są to przesyłka kurierska oraz odbiór osobisty.

Czy mogę złożyć zamówienie telefoniczne lub przy pomocy poczty e-mail?
Oczywiście, obie formy są dostępne. Szczegółowe dane kontaktowe znajdują się w dziale kontakt.

Czy mogę otrzymać fakturę VAT?
Oczywiście. Podczas składania zamówienia trzeba zaznaczyć się odpowiednie pole oraz podać dane do faktury (nazwa firmy, adres, nr telefonu, nip).

Mam jeszcze pytania, gdzie mogę znaleźć na nie odpowiedzi?
Pozostałe kwestie związane z zasadami funkcjonowania sklepu internetowego zostały ujęte w regulaminie sklepu. Przed dokonaniem pierwszego zakupu należy się z nim zapoznać.

Brakuje odpowiedzi na Twoje pytanie? Chętnie jej udzielmy! Prosimy o kontakt z obsługą sklepu.