O księgarni

Księgarnia kameralna Bookiestra mieści się w nowej siedzibie Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach od sezonu koncertowego 2014/2015.

W przeciwieństwie do księgarnianych konglomeratów, Bookiestra nie oferuje tysięcy tytułów książkowych dostępnych od ręki. Za cel działalności stawia sobie jakość, dlatego asortyment zgromadzony w księgarni to efekt starannej selekcji, opartej o wieloletnie doświadczenie księgarskie. 

Wśród docenionej w kraju i na świecie prozy, w księgarni znalazła się przestrzeń na literaturę poświęconą designowi, sztuce, architekturze. Oprócz książek, Bookiestra  posiada w swoich zasobach bogatą ofertę płytową z kanonu muzyki poważnej, klasycznej czy jazzu, skierowaną nie tylko do melomanów bywających na koncertach Orkiestry.

Media o księgarni:

Bookiestra jedną z 20. najciekawszych księgarń niezależnych wg. tygodnika Polityka
Rezerwat Książek z wizytą w Bookiestrze

 

Patrycja Laskowska – księgarz z powołania

Ukończyła Kulturoznawstwo na Uniwersytecie Śląskim, obecnie studiuje na kierunku Polityka Wydawnicza i Księgarstwo na Uniwersytecie Warszawskim. Na swój, kreatywny sposób dumnie reprezentuje ginący zawód księgarza od ponad dekady. Powadziła księgarnie w Krakowie, Dąbrowie Górnicznej, Katowicach i na Pomorzu. Księgarnia kameralna Bookiestra to jej autorski projekt stworzony na potrzeby nowej siedziby NOSPRu.